Homework Help Question & Answers

Question 37 (5 points) Find the best buy, round answers to the nearest cent. Brand X:...


Question 37 (5 points) Find the best buy, round answers to the nearest cent. Brand X: 12 ounces for $3.96 Brand Y: 8 ounces f
Question 37 (5 points) Find the best buy, round answers to the nearest cent. Brand X: 12 ounces for $3.96 Brand Y: 8 ounces for $2.56 1) What is the unit price for brand X? Answer: $ 2) What is the unit price for brand Y? Answer: $ 4 3) Which brand is the best buy? Answer: Brand A/
0 0
Next > < Previous
ReportAnswer #1

Anss Brandt Brand Y 12 ounces for 3.96 8 ounces for 2-56 for X 12 ounces for rate is = 3.96 3.96 12 11 123.96 12 1396733 = 36thumbs up

Know the answer?
Add Answer of:
Question 37 (5 points) Find the best buy, round answers to the nearest cent. Brand X:...
Your Answer: Your Name: What's your source?
Not the answer you're looking for? Ask your own homework help question. Our experts will answer your question WITHIN MINUTES for Free.
Similar Homework Help Questions
Free Homework App
Download From Google Play
Scan Your Homework
to Get Instant Free Answers
Need Online Homework Help?
Ask a Question
Get Answers For Free
Most questions answered within 3 hours.